close
دانلود آهنگ جدید
مدارک ثبت نام بدون آزمون و تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور
loading...

مختصر دانلود

مدارک ثبت نام بدون آزمون و تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور ثبت نام غیرحضوری و انتخاب واحد کلیه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال ۹۲ و بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) ورودی نیمسال دوم ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور آغاز شد. این دسته از دانشجویان می توانند با ورود به سیستم گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و براساس دستور العمل اعلام شده نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک خود به صورت غیر حضوری اقدام کنند. انتخاب واحد این دسته از دانشجویان بعد از تایید نهایی مدارک توسط کارشناس مربوطه از طریق همان…

نرم افزار کارت ملی هوشمند

مدارک ثبت نام بدون آزمون و تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور

ثبت نام غیرحضوری و انتخاب واحد کلیه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال ۹۲ و بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) ورودی نیمسال دوم ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور آغاز شد.

این دسته از دانشجویان می توانند با ورود به سیستم گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و براساس دستور العمل اعلام شده نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک خود به صورت غیر حضوری اقدام کنند.

انتخاب واحد این دسته از دانشجویان بعد از تایید نهایی مدارک توسط کارشناس مربوطه از طریق همان سیستم گلستان امکان پذیر خواهد بود.

مهلت ثبت نام و انتخاب واحد از ۲۹ بهمن ماه ۹۲ لغایت ۴ اسفند ماه ۹۲ می باشد.

مدارک ثبت نام بدون آزمون و تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ۹۲ دانشگاه پیام نور

خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد:

 

الف) تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت “گزارش۲۶۰″

 

ب) پرداخت شهریه ثابت

 

ج) انتخاب واحد و دریافت “گزارش ۱۰۱″

 

 

 


 

الف) تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت “گزارش۲۶۰″

 

۱- کلیه پذیرفته شدگان میبایست با شناسه کاربری و گذرواژه به شرح زیر وارد سیستم شوند:

 

 

 

* پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی پذیرش بدون آزمون و تکمیل ظرفیت

- شناسه کاربری : شماره پروندهb922

- گذرواژه : شماره ملی (در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد)

مثال : شناسه کاربری: b921600707 – گذرواژه: ۰۰۶۱۱۱۱۱۱۱

 

 

 

نکته مهم ۱ : شماره پرونده شما در کارنامه اعلام شده در سایت سازمان سنجش وجود دارد

 

نکته مهم ۲ : گذر واژه دانشجویان در صورتیکه در اطلاعات سازمان سنجش فاقد شماره ملی باشند ، شماره شناسنامه می باشد.

 

 

نکته: سایت خدمات آموزشی و انتخاب واحد دانشگاه پیام نور فقط با مرورگر اینترنت اکسپلورر (مرورگر اصلی ویندوز) باز می شود.

۲- از طریق مسیرزیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام نمائید.

آموزش –> دانشجو –> پذیرش غیرحضوری –> “پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود”

 

تذکر: حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام کارشناسی بدون آزمون و تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

(کلیه مدارک باید اسکن شوند و در سیستم ارائه داده شوند)۱- دیپلم متوسطه سه ساله
۲- پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم
۳- کارنامه دوره متوسطه عمومی ودوره پیش دانشگاهی
۴- رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی (برای تهیه آن باید به دفاتر پستی مراجعه نمایید)
۵- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری
۶- تصویر کلیه صفحات شناسنامه
۷- تصویر کارت ملی
۸- عکس با زمینه روشن
۹- مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان – برای این کار باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید )

 

_______________________________

۳- بعد از ۲۴ ساعت (این زمان بستگی به بررسی مرکز قبولیتان دارد) مجدداً به سیستم مراجعه (بعد از پذیرش نهایی ، شناسه کاربری : شماره دانشجویی، گذرواژه: شماره شناسنامه می گردد لازم به ذکر است شماره دانشجویی از پردازش اطلاعات جامع دانشجو و گزارش ۲۶۰ قابل مشاهده میباشد)

نکته مهم : تا زمانی که شما همچنان با شماره داوطلبی وارد سایت می شوید یعنی شماره دانشجویی شما فعال نشده است پس قاعدتا نمی توانید انتخاب واحد کنید و باید صبر کنید تا مدارک شما توسط مرکزتان تایید شوند زمان دقیقی را نمی شود برای موضوع بیان کرد.

 

_______________________________

ب) پرداخت شهریه ثابت دانشگاه

۴- کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه ثابت میباشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از مسیر زیر نسبت به دریافت گزارش ۱۶۳ (فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور)اقدام نمایید:

منوی اصلی –> آموزش –> گزارش های آموزش –> شهریه –> لیست ها و آمارها –> فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور

 

تذکر۱: پرداخت شهریه از ۲ طریق : الکترونیکی، دستگاه خودپرداز بانک صادرات مقدور می باشد.

 

تذکر۲: در صورت موفقیت تراکنش پرداخت پس از حداکثر ۲ ساعت، وضعیت دانشجو از حالت بدهکار به فعال تبدیل خواهد شد.

تذکر۳: شایان ذکر است در صورت عدم موفقیت تراکنش (در پرداخت غیر حضوری) و برگشت وجه شهریه، وضعیت دانشجو مجدد به غیر فعال تبدیل خواهد شد.

 

 

 

_______________________________

 

ج) انتخاب واحد و دریافت “گزارش ۱۰۱″

 

۵- پس از پرداخت شهریه از مسیر زیر نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام نمایید:

 

ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> “ثبت نام اصلی”

 

تذکر: حداکثر تعداد واحد انتخابی دانشجویان کارشناسی ۲۰ واحد و حداقل واحد انتخابی ۱۲ واحد می باشد.

 

 

 

 

 

تذکر: جهت سهولت در انتخاب دروس در هنگام انتخاب واحد به لینک زیر مراجعه و سرفصل دروس رشته خود را مشاهده نمایید. در هنگام اخذ درس رعایت روابط دروس ( روابط پیش نیازی و هم نیازی دروس ) الزامی است .

 

 

 

 

 

تذکر : عدم کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات » به منزله حذف انتخاب واحد است.

 

 

 


 

تذکرات بسیار مهم :

 

۱- دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده هستند و تغییر آن امکان پذیر نمی باشد.

 

۲- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

 

۲-۱ – پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.شایان ذکر است مراحل ثبت نام، گام به گام در Help سیستم جامع گلستان موجود است.

 

۲-۲ – پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام و پس از۲۴ساعت امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود، لازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

 

۳- با عنایت به لزوم بررسی فایل های ثبت شده و تشکیل پرونده حضوری مقتضی است کاربران ارشد رایانه مراکز/واحدها نسبت به تعریف تاریخ ،ساعت و مکان مراجعه حضوری با درج آدرس،طبقه و شماره تلفن ، درسامانه گلستان اقدام نمایند.ضمناً تاریخ مراجعه حضوری از تاریخ ۱ اسفند ماه ۹۲ لغایت ۳۱ فروردین ۹۳ می باشد. (زمان مراجعه حضوری هر مرکز متفاوت می باشد و زمان مراجعه حضوری خود را باید از سایت مرکز قبولی خود مشاهده کنید)

 

۴- قبولی اولیه دانشجویان دارای کد قبولی قبلی (مهرماه) لغو شده و ایشان موظف به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته /محل جدید بدون آزمون یا نیمه متمرکز می باشند. لازم بذکر است پذیرفته شدگان مهرماه که اقدام به انتخاب واحد برای نیمسال دوم ۹۳ -۹۲ نموده اند واحدهای انتخابی ایشان حذف می گردد.

 

۵- با توجه به اینکه نوع ورود دانشجویان مذکور به صورت رسمی (سراسری) می باشد دانشجویان پذیرفته شده آزمون سراسری دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاهها مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته/محل بطور همزمان نبوده و می بایست از یکی از رشته های قبولی خود انصراف دهند.

 

۶- پذیرفته شدگانی که بااستفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر یک بار در رشته های تحصیلی دروه های روزانه پذیرفته شده اند حق استفاده از سهمیه مذکور را نخواهند داشت.

 

۷- انتقال / مهمان دائم و تغییر رشته از رشته محل های بدون آزمون به رشته محل هایی که پذیرش آنها با آزمون سراسری صورت می گیرد؛ممنوع است.

 

۸- باتوجه به اینکه فایل عکس پذیرفته شدگان در سیستم جامع خدمات آموزشی فعال می باشد لازم است در هنگام ثبت نام حضوری چهره پذیرفته شده با عکس موجود درسیستم ومدارک شناسایی تطبیق داده شود و در صورت مغایرت ضمن جلوگیری از ثبت نام؛مراتب بصورت محرمانه به مرکز آزمون دانشگاه اعلام گردد.

 

۹- کارمندان استان ،مراکز و واحدهای تحت پوشش پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته درمرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. ضروری است در صورت قبولی در محل اشتغال از ثبت نام ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل آید.

 

۷ – برای دریافت برنامه کلاسی خود فقط و فقط به سایت مرکز قبولی خود مراجعه کنید.

 

 

 

به دانشجویان عزیز توصیه می شود مطالب زیر را با دقت مطالعه فرمایند:

 

 

 


 

مدارکی که پذیرفته شدگان لازم است بصورت حضوری جهت تشکیل پرونده ارائه نمایند:

 

۱- هریک از پذیرفته‌شدگان می‌بایست بر حسب مورد یکی از موارد ذیل را در زمان ثبت نام ارائه نمایند:

 

- اصل ‌مدرک گواهینامه دوره چهار ساله و یا شش ساله نظام قدیم ‌آموزش متوسطه با مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا هنرستان به انضمام یک برگ تصویر آن که نوع دیپلم، بخش و شهرستان محل اخذ دیپلم در آن قید شده باشد.

 

- اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ما قبل دیپلم و دو سال ما قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم ‌آموزش متوسطه و یا داوطلبان دارای مدرک شش ساله نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا هنرستان بانضمام یک برگ تصویر آن که بخش و شهرستان محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل دیپلم و دوسال ما قبل دیپلم در آن مشخص باشد.

 

- اصل گواهینامه پایان دوره پیش‌دانشگاهی یا گواهی آن (که تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ اخذ شده باشد) برای داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه با مهر و امضاء مدیر مرکز پیش‌دانشگاهی بانضمام یک برگ تصویر آن که نوع رشته تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی، بخش و شهرستان محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی در آن قید شده باشد.

 

- اصل ‌مدرک ‌و ‌یا گواهی ‌دیپلم ‌متوسطه ‌نظام‌جدید آموزش‌ متوسطه ‌و سال‌ ماقبل‌ دیپلم‌ برای داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه با مهر و امضاء مدیر دبیرستان ‌و ‌یا هنرستان ‌بانضمام‌ یک ‌برگ ‌تصویر آن ‌که بخش و شهرستان‌ محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید و سال ماقبل دیپلم نظام جدید در آن مشخص باشد.

 

- اصل مدرک و یا گواهی دانش‌آموختگان دوره‌های معادل (دارندگان مدرک معادل کاردانی- ویژه داوطلبان اخراجی‌ و انصرافی) به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای‌ گسترش ‌آموزش‌عالی وزارت علوم، ‌تحقیقات و فنآوری برگزار شده ‌باشد و مدارک معادل آنان مورد تایید وزارت متبوع باشد.

 

تبصره: براساس ضوابط مربوط قبولی این دسته از پذیرفته‌شدگان در مقطع بالاتر مورد تایید می‌باشد. بدیهی است در صورت قبولی در مقطع، مدرک تحصیلی اخذ شده دوره معادل، قبولی آنان لغو خواهد شد.

 

تبصره‌- دانشجویان‌ اخراجی‌ آموزشی‌ موضوع‌ ماده‌ ۲۹ آیین‌نامه‌ آموزشی‌ و همچنین‌ دانشجویان‌ دوره‌ کارشناسی‌ که‌ مدرک‌ معادل‌ کاردانی‌ (اعم از کاردانی ‌عمومی‌ و یا کاردانی‌) را اخذ نموده‌اند نیز مانند مقررات‌ مربوط به‌ دانشجویان‌ انصرافی‌ پس‌ از تسویه‌ حساب ‌کامل‌ با مؤسسه‌ ذیربط و همچنین‌ اداره‌ کل ‌امور دانشجویان‌ داخل‌ و صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ وزارت‌ ذیربط و در صورت‌ نداشتن‌ مشکل‌ نظام‌ وظیفه‌ (برای‌ برادران‌) حق‌ ثبت‌نام‌ در رشته قبولی اعلام شده را دارا می‌باشند.

 

- اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بانضمام‌ تصویر آن، برای پذیرفته‌شدگان دارای مدرک مذکور با قید تاریخ اخذ مدرک ‌کاردانی حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ مشخص شده باشد.

 

- اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی‌ و حرفه‌ای وابسته به وزارت آموزش وپرورش بانضمام تصویر آن، برای پذیرفته‌شدگان دارای مدرک مذکور با قید تاریخ اخذ مدرک ‌کاردانی(حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۲) مشخص شده باشد.

 

تبصره: مدرک کاردانی پیوسته بدون شرط معدل به جای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل و قابل قبول می‌باشد‌ لذا این دسته از پذیرفته‌شدگان (دارندگان مدرک مذکور) می‌توانند در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل بپردازند. بدیهی است که دروس گذرانده شده دانش‌آموختگان دوره فوق در صورت پذیرش در دوره کارشناسی پیوسته مطابق ماده ۶۳ آیین نامه آموزشی دورهای کاردانی،‌ کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مصوبه جلسه ۳۹۹ مورخ ۱۴/۲/۷۶ قابل معادل سازی نمی‌باشد.

 

- اصل یا گواهی سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان برای دارندگان ‌مدرک‌ دوره‌های کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش که در آن بخش و شهرستان محل تحصیل در آن درج شده باشد.

 

۲- اصل شناسنامه و یک برگ فتوکپی از تمام صفحات آن.

 

۳- اصل کارت ملی به انضمام دو برگ تصویر پشت و رو.

 

۴- شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده درسال جاری.

 

۵- مدرکی‌ که ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه ‌آنها (برای برادران) را با توجه ‌به ‌یکی از بند‌های دفترچه راهنمای ثبت‌نام مشخص کند.

 

۶- اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت رسمی و بدون قید وشرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی