close
دانلود آهنگ جدید
بیوگرافی بابک زنجانی
loading...

مختصر دانلود

 بابک زنجانی X بابک زنجانی کیست X بیوگرافی بابک زنجانی X بابک مرتضی زنجانی بابک زنجانی با نام کامل بابک مرتضی زنجانی تاجر و سرمایه دار ایرانی متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران محله راه‌آهن است. در سال 73-72 در هنرستان رسالت دیپلم برق گرفته و چندین سال بعد در لیسانس مدیریت بحران از دانشگاهی در ترکیه فارغ‌التحصیل می‌شود. بابک زنجانی به گفته خودش دارای بیش از ۷۰ شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، "اولین بانک سرمایه گذاری اسلامی" (به انگلیسی: First Islamic…

نرم افزار کارت ملی هوشمند

 بابک زنجانی X بابک زنجانی کیست X بیوگرافی بابک زنجانی X بابک مرتضی زنجانی

بابک زنجانی با نام کامل بابک مرتضی زنجانی تاجر و سرمایه دار ایرانی متولد ۲۱ اسفند ۱۳۴۹ در تهران محله راه‌آهن است. در سال 73-72 در هنرستان رسالت دیپلم برق گرفته و چندین سال بعد در لیسانس مدیریت بحران از دانشگاهی در ترکیه فارغ‌التحصیل می‌شود.

بابک زنجانی به گفته خودش دارای بیش از ۷۰ شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، "اولین بانک سرمایه گذاری اسلامی" (به انگلیسی: First Islamic Investment Bank) در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است. او همچنین شرکت‌هایی در دوبی، ترکیه و تاجیکستان دارد. در یکی از قطعنامه‌های تحریم اتحادیه اروپا که از او اسم برده شده ۱۵ شرکت منتسب به او نام برده شده است.

زنجانی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفته است که او ۶۴ شرکت داخلی و خارجی دارد و "هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با ۱۷ هزار نفر پرسنل مشغول ارائه تجارت و خدمات هستیم."

زنجانی همچنین مالک و رییس هیات مدیره باشگاه فوتبال راه‌آهن است. وی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در گفتگویی با علی پروین اعلام کرد حاضر است ۲۰۰ میلیارد تومان نقد بدهد تا مالک باشگاه پرسپولیس شود.

وی همچنین رئیس هیئت مدیره هواپیمایی قشم است. از تازه ترین فعالیتهای بابک زنجانی سرمایه گذاری یک میلیارد و 50 میلیون تومانی در فیلم " هیچ کجا هیچ کس " می‌باشد.

داستان میلیاردر شدن زنجانی (به نقل از بابک زنجانی)

ادامه مطلب

 

  بابک زنجانی X بابک زنجانی کیست X بیوگرافی بابک زنجانی X بابک مرتضی زنجانی
به گفته خود زنجانی، در سال ۷۵ و زمان سربازی به سپاه اردکان اعزام شده است. در اردکان چون مرتب‌ تر بود و تمیزتر می‌نوشت به قرارگاه فرماندهی سپاه منتقل شد. بعد از حدود ۱۳ تا ۱۴ ماه با دیدار اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور سابق ایران از قرارگاه سپاه و تأکید بر نیاز برخی مراکز، از جمله بانک مرکزی به سرباز، وی را به عنوان سرباز به بانک مرکزی تهران می‌فرستند.

بابک زنجانی چندی بعد راننده محسن نوربخش، رئیس وقت بانک مرکزی می‌شود. او در آنجا غیر از رانندگی کار ثبت نامه‌ها را هم بر عهده می‌گیرد. زنجانی بعد از اتمام دوره سربازی به دلیل اینکه "صاحب چند کارت" برای دلالی بانک مرکزی بود تصمیم می‌گیرد در تزریق دلارهای بانک مرکزی برای کنترل بازار فعالیت کند.

زنجانی می‌گوید، نخستین ارزی که از بانک مرکزی برای توزیع گرفته ۱۷ میلیون دلار بوده؛ کارمزدی که بابت توزیع آن دریافت کرده هم ۱۷ میلیون تومان بوده است. او هر روز ۱۷ میلیون دلار از بانک می‌گرفت و پخش می‌کرد و ۱۷ میلیون تومان هم سود دریافت می‌کرده است.

زنجانی پس از درگذشت نوربخش تصمیم می‌گیرد "سالامبور" فروش شود، یعنی پوست گوسفند به خارج از ایران بفروشد. او پوست گوسفندان را می‌خرید، سپس دباغی کرده و بعد به گفته خود، آنها را به ترکیه می‌فرستاد. زنجانی می‌گوید، در نخستین کانتینری که به ترکیه فرستاد هر "سالامبور" برایش نیم دلار تمام شد؛ اما آنها را در ترکیه به ۱۹ تا ۲۰ دلار فروخت و پولش یک‌باره چندبرابر شد. او کارش را با ۵ هزار پوست شروع کرد و سودهای کلانی عایدش شد؛ همه چیز خوب پیش‌می‌رفت تا اینکه در سال ۱۹۹۶ میلادی ورشکست شد و به زندان افتاد.

زنجانی دلیل برشکسته شدن را خرید چکی پوست گوسفند و فروش با سفته به ترکیه اعلام می کند. در آن زمان در ترکیه پوست‌های خریداری شده از ایران را دباغی و به روسیه می فروختند. اواخر سال 1996 و در بحران روسیه آنها دیگر پوست ها را نخریدند و سفته‌های کارخانه های ترکیه نیز کم‌کم  برگشت خورد و چک های زنجانی در تهران دچار مشکل شد. در سال 1376 یا 1377 حدود 312 میلیون تومان چک برگشتی داشت که بابت آن حدود دو سال را در زندان قصر گذراند. طبق گفته‌های زنجانی البته در زندان نیز مسئول اداره فروشگاه زندان می‌شود.

پس از آزاد شدن از زندان به علت ممنوع‌الخروج بودن به‌صورت قاچاق و زمینی به ترکیه می رود تا سفته‌های خود را وصول کند. با وصول ۴۰۰ میلیون تومان از سفته‌هایش چک‌های ایران را جمع می‌کند. پس از آن در راه بازگشت غیرقانونی به ایران دوباره دستگیر می‌شود و دو هفته در زندان می‌ماند. پس از تسویه بدهی‌‌ها به ترکیه بازگشته و همراه با تحصیل در رشته مدیریت بحران و مهندسی برق به فعالیت خود در سالامبور اما این دفعه بصورت نقدی ادامه می دهد.

در این دوره به ثبت و خرید شرکت‌های مختلف اقدام می‌کند و در کنار معاملات سالامبور به کالاهای دیگر همچون آدامس، خمیردندان، نسکافه، شکلات و ... می‌پردازد. در واقع از ایران کالاهایی همچون سالامبور را به ترکیه صادر و کالاهای نام برده را به ایران وارد می کرده است.

بعد از دو سال و نیم لیسانس مدیریت بحران را گرفته ولی مدیریت برق را رها می‌کند. پس از آن در سال ۸۰ در کیش کارخانه‌ای برای بسته‌بندی و تولید محصولات وارداتی احداث می‌کند. کارخانه لوازم آرایشی «سورنیت» را تاسیس می‌کند که طبق اظهارات زنجانی به دلیل سابقه چک برگشتی نتوانسته از بانک‌ها دسته‌چک بگیرد یا از وام و اعتبارات استفاده کند.

پس از آن بواسطه فردی در یکی از بانک‌های ترکیه شروع به گشایش ال‌سی‌های مدت‌دار کرده و توان مالی خود برای واردات کالا را افزایش می‌دهد. همین ال‌سی‌های مدت‌دار سبب می‌شود که وی به‌فکر تاسیس مجموعه بانکی بیافتد. با ۵ میلیون دلار در امارات موسسه بانکی تاسیس می‌کند که از طریق آن فعالیت‌های مالی شرکت را به ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار می‌رساند. پس از گسترش کار با ارتباط با بانک‌های دیگر در امارات توانست کار‌های جدید ایجاد نماید.

به واسطه توانایی خود در گشایش ال‌سی‌های یک‌ساله هواپیمایی قشر را در سال ۸۵ خریده و با شرکت سرمایه گذاری غدیر برای واردات برخی کالاها مانند گوشت همکاری می‌کند.

در سال ۸۹ برای جابجایی ۴۰ میلیون دلار با یکی از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی آشنا شده و شروع به همکاری می‌کند و این همکاری برای خرید قطعات و واردات‌های بعدی نیز ادامه می‌یابد. پس از چند معامله صورت گرفته با سردار قاسمی جلسه‌ای داشته و مقرر می‌شود قرارگاه خاتم ال‌سی‌های مدت‌دار برای امارات گشایش کند و وی از طریق موسسه خود و بانک‌های دبی ال‌سی‌ها را دیسکانت کرده و به قرارگاه پرداخت می‌کرده است که این امر باعث افزایش توان مالی قرارگاه می شود. همکاری با قرارگاه تا زمانی که سردار قاسمی مسئول قرارگاه خاتم بودند ادامه داشته است.

پس از مدتی و برای گسترش کار ابتدا یک بانک در تاجیکستان به نام ارزش تاسیس و سپس بانکی در مالزی به نام First Islamic Bank تاسیس می‌کند. به واسطه بانک مالزیایی خود و محدودیت‌های کشور در زمان تحریم‌ها مسئولان وزارت نفت برای گشایش حساب به وی رجوع کرده و همکاری بابک زنجانی با وزارت نفت آغاز می‌شود. در این مدت بابک زنجانی از طریق بانک خود در مالزی پول‌های فروش نفت در کشورهای مختلف را دریافت و برای این وزارت‌خانه حواله می‌زند. طبق ادعای بابک زنجانی حدود ۷۷۰ میلیون یورو را با کارمزد ۷ در هزار برای وزارت نفت منتقل کرده است.

پس از موفقیت در این امر به وی پیشنهاد معامله نفت می‌شود. از مشتری‌های نفت ایران ال‌سی‌های ۶۰ یا ۹۰ روزه می‌گیرد و در ازای آن و با تاییدیه وزارتخانه نفت را به آن‌ها تحویل می‌دهد. طبق اظهارات بابک زنجانی وی تا‌کنون ۱۲ کشتی معادل ۲۴ میلیون بشکه نفت ایران را خریداری و به‌فروش رسانده است که طبق ادعای وی تنها ۷ در هزار کارمزد جابجایی پول را دریافت می‌کرده است.

در این بین با یک فرجه زمانی ۱۵ روزه بانک‌های بابک زنجانی از طرف اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم می‌شود و سوئیفت قطع می‌گردد که وی مجبور به جابجایی وجوه می‌شود. برای بلوکه نشدن وجوه راهکاری که به ذهنش می‌رسد خرید شرکت‌های تامین اجتماعی است که از تحریم‌ها مصونیت دارد. این مساله است که داستان بابک زنجانی را به تامین اجتماعی و سعید مرتضوی گره می‌زند.

پس از روی کارآمدن دولت یازدهم بیژن زنگنه وزیر نفت ایران اعلام کرد بابک زنجانی، تاجر ایرانی بیش از دو میلیارد دلار حاصل از فروش نفت ایران را به خزانه دولت واریز نکرده و وزارت نفت و مجلس ایران در حال پیگیری این مساله هستند. همچنین وی به خبرنگاران گفت که آقای زنجانی معتقد است که این پول به حسابش ریخته شده اما این حساب از طرف آمریکایی‌ها بلوکه شده است.

جلیل جعفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت "دو میلیارد دلار نیست، بلکه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار است."

اما بابک زنجانی اعلام می دارد این مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون دلار نیست. در حساب های مربوط به وزارت نفت در بانک First Islamic یک میلیارد و دویست میلیون یورو برای مشتری ای است که من گرفتم ریختم به حساب و آن مشتری الان طلب کار است. 240 میلیون دلار یک پول دیگر است که برای بانک است و من گرفتم و ریختم در حساب شرکت نفت. یک میلیارد و 300 میلیون دلار هم باقیمانده حساب شان است که در بانک دارند.

در آذر ماه 1392 نام شرکت سورینت این بار در اتهام "انتقال غیرقانونی طلا از ایران به ترکیه" توسط مطبوعات آن کشور مطرح شد اما در ایران مقامات قضایی و دولتی موضع گیری در این باره نداشتند.

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط سرگردان در تاریخ 1392/12/12 و 17:19 دقیقه ارسال شده است

وا.. آدم چی بگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی