close
دانلود آهنگ جدید
آخرین اخبار اقتصادی سایتها,روزنامه ایران,خبر اقتصاد جهان,دنیای اقتصاد
loading...

سرگرمی

آخرین اخبار اقتصادی سایت ها و روزنامه های ایران و جهان,اخبار دنیای اقتصاد امروز,جدید ترین خبر اقتصاد روز,خبرهای اقتصادي جهان, اخباراقتصاد,روزنامه های اقتصادی ایران,اخبار اقتصادی بورس,بورس آنلاین

نرم افزار کارت ملی هوشمند

با توجه به محدود بودن ظرفیت پروازهای داخلی و ناوگان هوایی در بخشی از مسیرهای پرتردد، یکی از اصلی ترین برنامه‌های سفری به جزایر جنوبی کشور از طریق سفر و قطار و حمل خودروی شخصی با قطارها مخصوص به آن است.

با توجه به بالا بودن تقاضا برای سفرهای ریلی در ایام نوروز یکی از عمده ترین حوزه‌هایی که از چند ماه قبل مورد توجه مسافران نوروزی قرار می گیرد بحث حمل خودرو با قطارهای مخصوصی است که با توجه به محدودیت ناوگان ریلی در حال حاضر تنها از سوی شرکت رجا ارائه می‌شود.

این شرکت طبق قواعدی که در سامانه رسمی خود ارائه کرده اعلام کرده است با توجه به شرایط واگن‌های حمل خودرو خودروهایی با ارتفاع بیش از 158 سانتی متر و عرض بیش از 180 سانتی متر امکان ورود به قطارها را ندارد و البته این شرکت از ورود وسایل اضافی به جز جک و زاپاس نیز جلوگیری خواهد کرد.

شرایط خرید بلیت حمل خودرو توسط قطار نیز در سامانه‌های فروش اینترنتی بلیط قید شده که طبق آن در صورت ورود خودرو با 24 ساعت تاخیر 50 درصد از هزینه و در صورت تحویل ندادن خودرو در مقصد 100 درصد هزینه به صاحب بار استرداد خواهد شد.

بحث شرایط کنسل کردن بلیط ها نیز به این شکل است که تا ساعت 12 روز قبل از حرکت امکان استرداد 90 درصد از قیمت بلیت وجود خواهد داشت. تا سه ساعت قبل از حرکت 70 درصد از وجه دریافتی بازمی گردد و در سه ساعت باقیمانده نیز تنها 50 درصد بازپرداخت می‌شود. اما در صورت بارگیری خودرو در قطار امکان استرداد بلیط وجود نخواهد داشت... جدول در ادامه مطلب

احمد بازدید : 3074 دوشنبه 20 بهمن 1393 زمان : 16:56 نظرات ()

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، نادر فریدونی ادامه داد: در بودجه سال آینده همچنین پیشنهاد شده است دهک های ثروتمند جامعه از بنزین یارانه ای حذف شوند و بنزین یارانه های تنها به دهک‌های ضعیف جامعه پرداخت شود.

رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس، در ادامه از تصویب افزایش عوارض آب از 10 به 15 تومان در هر مترمکعب در کمیسیون تلفیق طی سال آینده خبر داد و گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس پیشنهاد عوارض برق در هر کیلو وات ساعت از 3 به 5 تومان مطرح شد که به تصویب نرسید.

وی در ادامه اظهارات مطرح شده را در خصوص تعیین قیمت آب، برق، گاز و بنزین در حد گمانه زنی اعلام کرد و گفت: دراین خصوص فعلا تصمیمی اتخاذ نشده است.

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، از احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی به دلیل کاهش درآمدهای نفتی در سال آینده خبر داد و گفت: فراهم نبودن زیر ساخت ها در کنار افزایش قیمت ها، مشکلات متعددی را رقم می زند. اما دولت مجبور است سال آینده به منظور تامین درامدهای بودجه قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد

احمد بازدید : 998 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 9:37 نظرات ()

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در دهه فجر خبرهای خوشی از برنامه‌های دولت در مسکن اجتماعی اعلام می‌شود، از ساخت صد تا 300 هزار واحد مسکن در قالب این طرح خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی صنعت مسکن، حامد مظاهریان دوری از شعارزدگی در برنامه‌ها‌ را از عوامل تاثیرگذار در طولانی شدن بازنگری در طرح جامع مسکن دانست و گفت: با نامگذاری مسکن اجتماعی به نام «مسکن امید» مخالف هستم، چون اگر به مسکن اجتماعی، مسکن امید بگوییم، این برنامه متعلق به دولت یازدهم می‌شود؛ این در حالی است که برنامه ما برای بخش مسکن دوازده ساله است.

وی افزود: مسکن اجتماعی وظیفه دولت است، اما نه به‌عنوان یک طرح خاص متعلق به یک دوران خاص و باید از قید نام‌ها رها شویم.

احمد بازدید : 1750 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 0:55 نظرات ()

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: مطالبه این سازمان از بخش خصوصی به 5000 میلیارد تومان رسیده است.
 
محمدحسن زدا در یک کنفرانس خبری در شیراز بیان کرد: مطالبات بخش خصوصی در بخش درمان تا پایان مهرماه پرداخت شده که امری بی‌نظیر در سال‌های گذشته است.
 
وی با بیان اینکه ماهانه بیش از 2300 میلیارد تومان پول به حقوق بازنشستگان پرداخت می‌شود بر توازن تعهدات در پرداخت و درآمدها تأکید و خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد درآمدها تعهدی و پرداخت‌ها نقدی باشد طبیعی است که با مشکل روبرو می‌شویم.

ایرانیان مقیم ترکیه می توانند بیمه تامین اجتماعی می شوند
 
زدا در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه خدمات بیمه‌ای به ایرانیان خارج از کشور اشاره و عنوان کرد: هموطنان ایرانی خارج از کشور در صورت تمایل تحت پوشش بیمه این سازمان قرار می‌گیرند متقاضیان می‌توانند از طریق سایت سازمان و مراجعه به سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف بیمه شوند.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه این طرح به صورت اختیاری با نرخ‌های ارزان‌تر به علاقمندان ارائه خواهد شد، تصریح کرد: پس از تأیید پزشک و رایزنی با نمایندگان افراد متقاضی در سفارتخانه‌ها، پرداخت‌ها هر سه ماه یکبار انجام خواهد شد.
 
زدا ادامه داد: هم‌اینک این طرح برای ایرانیان مقیم آلمان در حال اجرا است و با کشور ترکیه نیز رایزنی‌هایی انجام شده که پس از مراحل تقنینی، این طرح به کشورهای دیگر تسری یابد.
 
وی با بیان اینکه با بیمارستان ایرانیان در دبی نیز مانند یکی از بیمارستان‌های درون کشور خدمات بیمه‌ای ارائه خواهیم کرد، گفت: تنوع در تعدد خدمات موجب شده که نتوانیم نسخه واحدی را به همه کشورها معرفی کنیم.
 
شرط ازسرگیری بیمه قالیبافان
 
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی کشور همچنین از اجرای قانون نقل و انتقال 15 سال سوابق ایثارگران به صورت رایگان خبر داد و بیان کرد: در قانون برنامه توسعه آمده بود که در صورت جابجایی ایثارگران به دستگاه‌های دیگر، سوابق بیمه‌ای آنها نیز انتقال داده شود. متاسفانه این طرح نادیده گرفته شده بود که در حال حاضر درصدد احیای مجدد آن هستیم.
 
این مقام مسئول در خصوص بیمه‌شدگان قالیبافی در کشور نیز گفت: بیمه قالیبافان تعطیل نشده بلکه به دلیل عدم بودجه کافی از سوی وزارت صنعت و معدن از بیمه افراد جدید خودداری شده است.
 
زدا خاطرنشان کرد: قرار شده وزارت صنعت و معدن بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و 7 درصد هزینه را نیز خود قالیبافان پرداخت کنند.
 
معاون سازمان تأمین اجتماعی به اجرای طرح پایلوت کارت بیمه هوشمند سلامت در فاز اول در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این طرح در ابتدا در مراکز درمانی ملکی سازمان انجام خواهد شد که در صورت موفق بودن به دیگر بیمارستان‌ها تسری خواهد یافت.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پرداخت عیدی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تا پایان بهمن‌ماه جاری اشاره و عنوان کرد: منابع مالی آن در حال تأمین است و به محض اعلام دولت عیدی را 30 بهمن‌ماه پرداخت خواهیم کرد./ایسنا/110
 

احمد بازدید : 1708 شنبه 13 دي 1393 زمان : 13:1 نظرات ()

پيش فروش اينترنتي بليت قطارهای مسافری نوروزی سال 1393 بزودی آغاز مي شود و متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت رجا  نسبت به تهيه بليت اقدام نمايند.
 براساس اين گزارش؛برنامه زمان بندي فروش اينترنتي بليت قطارهاي نوروزي درمحورهاي مختلف  به شرح زير مي باشد:

تکمیل میشود

احمد بازدید : 3724 پنجشنبه 22 آبان 1393 زمان : 10:5 نظرات ()
اوراق سهام عادی اصلی‌ترین ابزار قابل‌معامله در بورس تهران است. این ابزار، سند قابل‌معامله‌ای است که مبین میزان مشارکت و تعهدات و منافع صاحب آن در یک شرکت سهامی است. امروزه انتشار سهام برای تأمین منابع لازم در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ روش متعارف و متداولی است که مستقیماً از پس‌اندازهای افراد تغذیه می‌شود.
متداول‌ترین نوع سهام، سهام عادی یا سهام معمولی است که دارندگان آن به مبلغ مساوی از حقوق و امتیازات واحدی برخوردارند. اکثریت سهام شرکت‌ها به صورت عادی منتشر می‌شود. از نظر تملک نیز سهام را می‌توان به دو دسته کلی سهام بانام و سهام بی‌نام تقسیم کرد.
براساس ماده 25 قانون تجارت ایران، اوراق سهام باید متحدالشکل، چاپی و دارای شماره ترتیب باشند. اوراق سهام همچنین باید به امضای دست کم دو نفر که براساس اساسنامه شرکت تعیین می‌شوند برسند. بر روی برگه سهام، نام شرکت و شمارة ثبت آن، مبلغ سرمایه ثبت شده و سرمایة پرداخت شده، تعیین نوع سهم، مبلغ اسمی سهم و مقدار پرداخت شده آن، با حروف و با عدد باید درج شود.
در انتشار سهام باید نکاتی مانند تعیین بهای اسمی، یکسان بودن بهای اسمی و با نام بودن سهام رعایت شود. به منظور ایجاد سهولت در معامله بهتر است بهای اسمی سهام، مضربی از 100 یا 1000 باشد. . صاحبان سهام عادی علاوه بر دریافت سود سهام و حق رأی دادن، حق دیگری هم دارند که آن را حق‌تقدم خرید سهام می‌نامند. حق‌تقدم حقی است که به موجب آن دارندگان فعلی سهام عادی در خرید سهام جدیدالانتشار اولویت خواهند داشت.
 سهام صرف‌نظر از شکل آن، نشان‌دهنده منافع مالک در شرکت است و از آن‌جاکه طلب و ادعای سهامداران در مورد دارایی‌های شرکت در مرحله آخر تمام طلب‌ها قرار دارد، منافع سهام به عنوان "منفعت باقیمانده" شناخته می‌شود.
گونه دیگر سهام، سهام ممتاز است که از نظر دریافت سود سهام و دریافت هرگونه وجهی در زمان انحلال شرکت یا توزیع دارایی‌ها نسبت به سهام عادی برتری دارد. برای نمونه هنگام توزیع سود سهام، ابتدا سهام ممتاز سود خود را دریافت می‌کنند.
 

...

احمد بازدید : 894 پنجشنبه 08 آبان 1393 زمان : 12:30 نظرات ()

کارت های اعتباری جهیزیه / اعتبار این کارتها 5 و 10 میلیون تومان است و فقط برای خرید جهیزیه به زوج های جوانان اعطا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل ازمهر، دکتر محمود گلزاری پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در سالن کنفرانس ورزشگاه شیرودی برگزار شد، گفت: بر اساس دو سه تحقیقی که توسط وزارت بهداشت در سالهای گذشته انجام شده آمار مشکلات عصبی و روانی از جمله استرس و اضطراب در سالهای قبل این دولت در میان زنان و مردان و جوانان ما بسیار بالا بوده است.

وی درباره برنامه های انجام شده در معاونت ساماندهی امور جوانان گفت: تاکنون در حوزه خانواده برنامه ریزی برای همسرگزینی جوانان، تشکیل مجمع خیرین ازدواج، آموزش مسائل جنسی، ایجاد کارگروه طلاق با همکاری قوه قضاییه و بهزیستی و مدیریت بعد از طلاق جوانان انجام شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان درباره اساسنامه مجمع خیرین ازدواج گفت: این اساسنامه تنظیم و مراحل ثبت قانونی آن در وزارت کشور طی شده است. در استان‌های مختلف کشور هم قرار است در هفته ازدواج، گردهمایی خیرین ازدواج در تهران برگزار شود. ...

احمد بازدید : 1111 سه شنبه 04 شهريور 1393 زمان : 15:39 نظرات ()

مدیرکل دفتر امور سهام تخصیصی و عدالت از تمدید مهلت ثبت نام نهایی دارندگان دعوتنامه سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی در شرکتهای تعاونی سهام عدالت تا ثبت نام آخرین نفر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا  اسمعیل مختاری دولت آبادی گفت: تمامی دارندگان دعوتنامه سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی تا پایان مرداد امسال مهلت داشتند تا با مراجعه به شرکت های تعاونی سهام عدالت شهرستانی نسبت به ثبت نام نهایی و دریافت برگه های سهام عدالت اقدام کنند؛ که با توجه به پایان این زمان و عدم ثبت نام نهایی برخی از مشمولین این گروه، مهلت ثبت نام نهایی دارندگان دعوتنامه سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی برای دریافت سهام عدالت تمدید شد.


مدیرکل دفتر امور سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی در خصوص پایان مهلت جدید ثبت نام نهایی این گروه از مشمولین تصریح کرد: تا پایان مردادماه ثبت نام نهایی کارگران فصلی و ساختمانی در برخی از استانها به پایان رسید و همه مشمولین آنها موفق به دریافت سهام عدالت خود شده اند اما در برخی استانهای بزرگ مانند تهران ثبت نام این گروه از مشمولین به پایان نرسیده است و جامانده هایی دارند که زمان دوره جدید ثبت نام نهایی در این استانها تا آخرین نفر ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش؛ ثبت نام اولیه کارگران فصلی و ساختمانی برای دریافت سهام عدالت در سال 89 آغاز شد که در گام نخست 2 میلیون 300 هزار متقاضی نسبت به ثبت نام خود اقدام کردند و پس از پالایش های صورت گرفته، تعداد کارگران فصلی و ساختمانی مشمول دریافت سهام عدالت یک میلیون و 960 هزار نفر شناخته شدند که در مجموع با احتساب اعضاء خانوار آنها، تعداد کل مشمولین سهام عدالت این گروه 6 میلیون و 550 هزار نفر برآورده شده است.
همچنین  استان تهران بیشترین تعداد دعوتنامه سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی در کشور را دارد که یک میلیون و 110 هزار نفر را شامل می‌شود.

احمد بازدید : 996 جمعه 31 مرداد 1393 زمان : 19:17 نظرات ()
همزمان با افزایش قیمت بنزین در جایگاه‌های مرزی به 3500 تومان که 3.5 برابر بیش از قیمت بنزین آزاد عرضه شده در داخل کشور بوده، آخرین سهمیه بنزین 700 تومانی فصل تابستان امشب واریز می‌شود.
مهر: آخرین سهمیه بنزین فصل تابستان در حالی امشب بدون تغییر واریز می شود که سایه بنزین 3500 تومانی عرضه شده در برخی از جایگاه های مرزی کشور بر بنزین 1000 تومانی سنگینی می کند.


هفته جاری با پیشنهاد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و موافقت کارگروه سوخت، به منظور مقابله با قاچاق بنزین به عراق، قیمت هر لیتر این فرآورده نفتی به صورت تعادلی از 2400 به 3500 تومان افزایش یافت.

بسیاری از کارشناسان قیمت واقعی بنزین را مطابق با قیمت این فرآورده استراتژیک نفتی را بین 3000 تا 3500 تومان برآورد می کنند که تصمیم دولت برای افزایش قیمت بنزین مرزها به 3500 تومانی به شدت عرصه را بر بنزین آزاد 1000 تومانی تنگ کرده است.

60 لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای خودروهای شخصی با قیمت 700 تومان تا ساعت 24 امشب جمعه 31 مرداد ماه در کارت‌های هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

احمد بازدید : 855 جمعه 31 مرداد 1393 زمان : 11:19 نظرات ()

درپی آغاز متنوع سازی نرخ بلیط هواپیما، بر اساس جدول جدید، قیمت بلیت هواپیمایی آتا در مسیر پروازی تهران مشهد و بالعکس برای افراد بزرگسال با عوارض 160 هزار تومان، کودکان به‌صورت نیم‌بها و با عوارض 90 هزار تومان و برای کودکان کمتر از دو سال 20 هزار تومان است. هزینه اضافه بار این مسیر نیز 1800 تومان تعیین شده است.

 

انتهای پیام/*

احمد بازدید : 1353 دوشنبه 02 تير 1393 زمان : 6:7 نظرات ()

تعداد صفحات : 11